fbpx

Sporty walki?

Pisząc o rozlicznych korzyściach z trenowania sportów walki, mogę być nieobiektywny. Jednakże jest to sport, który wymaga bardzo przekrojowej pracy nad każdym aspektem motoryki ciała, ale również nad psychiką. To również droga do zdobywania pewności siebie i przełamywania granic. Dla jednych to niemal całe życie, dla innych przygoda.

Jako dla trenera osobistego, lub po prostu trenera, jest to dla mnie niesamowite narzędzie, dzięki któremu rozciąga się bezkresna przygoda ze sportem. Przygoda, która zawiera w sobie tak wiele zmienności, że nie sposób się nudzić. Ilość środków treningowych, rozwiązań taktycznych, technicznych jest niemal nieskończona i zależy tylko od inwencji trenera, lub trenującego.

Jak dla mnie, jeden z najlepszych ekspresyjnych środków wyrazu samego siebie.

“Człowiek, który innych zwycięża, jest człowiekiem silnym. Człowiek, który nad sobą samym zwycięstwa odnosi, jest człowiekiem potężnym.”

Boks tajski?

Boks tajski (muay thai) w swojej ringowej istocie, bazuje na prostocie i skuteczności. Jest on jednak bardzo bogaty technicznie, gdyż występuje 8 dostępnych broni, czyli 2 pięści, 2 łokcie, 2 kolana i 2 stopy, choć kopnięcia zadaje się głównie piszczelem. Do tego dochodzi walka w klinczu i obalenia. W starożytnej odmianie, używano jeszcze uderzeń głową, dźwigni i technik, które dziś uważane są za faule.

Oprócz standardowych technik, zapraszam do treningu bardzo szerokiej odmiany kopnięć wykonywanych w wielu płaszczyznach, po obrocie, z wyskoku, jako podcięcia. Wiele z tych technik jest nie tylko pokazowa, ale można ich realnie użyć w walce. Co więcej, przekładają się one na ogólną sprawność adepta, i większą zdolność operowania kopnięciami.

Zakres ćwiczeń?

– praca na worku

– trening na skakance
– trening techniczny bez użycia sprzętu
– tarczowanie na tarczach bokserskich
– tarczowanie na tarczach tajskich
– trening z partnerem w formie zadaniówek, sparingów
– ćwiczenia kształtujące równowagę, balans, refleks, poruszanie się
– ćwiczenia korygujące technikę kopnięć i uderzeń
– ćwiczenia poprawiające siłę i szybkość technik
– trening taktyki walki
– ćwiczenia wytrzymałościowe z wykorzystaniem tarcz, worków, skakanek i ćwiczeń lekkoatletycznych
– rozciąganie/stretching
– ćwiczenia relaksujące, medytacja

Koordynacja

Umiejętność zarządzania rękoma i nogami w czasie i przestrzeni ;)

Samoobrona

Uderzenia pięścią, łokciem, kolanem, kopnięcia, walka w klinczu, obalenia…

Trening na przyrządach

Worki bokserskie, tarcze tajskie, tarcze bokserskie, skakanki, piłki lekarskie…

Wszechstronny rozwój

Siła, szybkość, wytrzymałość, mobilność, kondycja, sprawność…

Jak to wygląda?

W treningach prywatnych mam możliwość dopasować trening do koordynacji i sprawności fizycznej danej osoby. Każdy ma też inne preferencje psychiczne. Jeden chce od początku uczyć się i poznawać wiele elementów, ktoś inny chce dokładnie uczyć się każdej techniki, czy ćwiczenia. Zawsze staram się znaleźć złoty środek, by treningi i nauka były efektywne.

Prowadzę też konsultacje i nauczanie podstaw w formie treningu online.

Zapraszam do kontaktu

Jeśli jesteś osoba zainteresowaną treningami ze mną, lub masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi, to serdecznie zapraszam do kontaktu.

© Copyright - Trener personalny Marcin Tomczyk