Trener osobisty Marcin T.

Jestem sportowcem, trenerem w klubie, a także towarzyszem w indywidualnej drodze z moimi podopiecznymi jako trener personalny, lub jak kto woli – trener osobisty. Interesuję się metodyką sportu, psychologią sportu i tym, co pomocne w rozwoju zawodnika i człowieka. Lubię czytać i rozwijać wszystko to, co jest związane z tym zakresem. Wszystko czego się uczę, wcielam w trening sportowy.

Na co dzień prowadzę treningi w Gymnazion i jako osobisty trener.

Nim zacznie się wygrywać walkę z innymi, trzeba wygrać nie jedną walkę z sobą.

“Staram się pomagać ludziom stawać się troszkę lepszą wersją samego siebie. Zwracam też uwagę na to, by mieć kontakt jak najbardziej z podmiotem, jakim jest człowiek. I chyba tu wszystko się rodzi.
 
Nie uważam, że sporty walki są dla “twardzieli”. Sporty walki są dla każdego, kto chce coś w sobie zmienić. Sporty walki to droga do nabrania pewności siebie, do polubienia siebie, do zaakceptowania swoich słabości, do przemiany jaka zachodzi w środku, a nie na zewnątrz. To droga do bycia dobrym dla siebie i innych. To właśnie jest bycie twardzielem. Każdy kto ma odwagę pracować nad sobą i nie obiera drogi na skróty jest dla mnie prawdziwym twardzielem. Tak podchodzę do sportów walki.

Czym są sporty walki?

 
Sporty walki to sport dla ludzi niesamowicie odważnych. Odważnych, bo wymaga nieustannego konfrontowania się z sobą. Najmniej bolesne są fizyczne doznania, ale to, co się dzieje w głowie każdego z adeptów, bo tam się dzieje przemiana. Bywa, że cierpi ego i dusza. Mata to taki test kim jesteś dla siebie. To nauka radzenia sobie z dyskomfortem jaki w Tobie powstaje, gdy dowiadujesz się czegoś nowego o sobie, lub z z czymś sobie nie radzisz, gdy coś Ci nie wychodzi, gdy tracisz wiarę w siebie… 
Nawet ponarzekam. Taka moja już słabość, że zwyczajnie mi ciężko czasem, bo za dużo pracuję nad tym, by być lepszym w tym co robię. To chyba się nazywa, że pasja czasem spala. Chyba tak mam. Pasja czasem spala i muszę zrobić kilka kroków w tył i porozglądać się po świecie. Wiem jednak, że to chyba już się nie zmieni. Każdego dnia szukam, coś rozwijam i nie mogę usiedzieć z głową spokojnie na poduszce. Kombinuję jak małe dziecko, które chce narozrabiać.
 
Zależałoby mi, by każdy kto przychodzi do Klubu zmieniał się jako człowiek. Pozytywnie.
 
To trudna praca, bo wymaga ciągłej pracy przede wszystkim nad sobą. Nad warsztatem technicznym, pedagogicznym, psychicznym, merytorycznym… Jeśli chcesz dawać dobry przykład, musisz przynajmniej wciąż być głodnym tego, by poszerzać swoje horyzonty i pracować nad sobą. Trudno otrzymać coś innego, niż to, co samemu się wypracowało.
 
Wciąż droga przede mną i wciąż nad nią pracuję.”

Moja filozofia

Wierzę, że aby odnieść sukces życiowy, być szczęśliwym, należy zadbać zarówno o to, co spożywamy, jak traktujemy swoje ciało, czy troszczymy się o swój umysł. Ale również to, czy nawiązujemy zdrowe relacje z innymi ludźmi, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

W swoich treningach skupiam się nie tylko na technice. Zwracam dużą uwagę na treningi siłowe, gdzie w zależności od cyklu skupiam się na innym akcencie budowania siły mięśniowej, czy wytrzymałości siłowej. Wykorzystuję głównie wolne ciężary i najprostsze ćwiczenia, ale stosuję również przyrządy w postaci gum, TRX, piłek lekarskich i specyficznych ćwiczeń kształtujących siłę i wytrzymałość specjalistyczną.

Doświadczenie i osiągnięcia

Jako zawodnik

2001 – obecnie

Sporty walki

– Mistrz Świata 2016
– Wicemistrz Świata 2016
– Mistrz Świata 2014
– kilkukrotny Mistrz Polski MuayThai
– I miejsce Baltic Muay Thai Championship 2012 (Litwa)
– II miejsce Pucharu Europy MuayThai,
– zdobywca Pucharu Polski MuayThai,
– zwycięzca Turnieju o Puchar Króla Tajlandii,
– dwukrotnie otrzymany tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju (Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Federacji Boksu Tajskiego),
– wielokrotnie powoływany do reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata MuayThai,
– uczestnik walk amatorskich i gal zawodowych w formułach K1 i MuayThai
– medalista turniejów Ju Jitsu, Taekwondo, Kempo
– trener medalistów Mistrzostw Polski, Pucharów Polski, Mistrzostw Europy
– inicjator i główny trener Klubu Gymnazion Sosnowiec MuayThai
– w latach 2006/2007 instruktor samoobrony i technik interwencji w Elitarnej Szkole Służb Ochrony i Biznesu “Cobra”
– ze sportami walki związany od ponad 20 lat
– trener osobisty,

Od dziecka – obecnie

Inne sporty

Startowałem w różnych konkurencjach, choć jestem zawodnikiem sportów walki. W czasie studiów rzucałem dyskiem i pchałem kulą. Uprawiałem również trójbój siłowy. Rywalizowałem w Tae Kwon Do, Kempo, Ju Jitsu, MuayThai, biegach i biegach z przeszkodami.

Jako trener

2004 – obecnie

Trener Klubu Gymnazion

Trenerem sensu stricte staję się dopiero od kilku lat, gdy mnie startuję, a dużo bardziej zależy mi na osiągnięciach moich zawodników.

Podglądam i rozmawiam ze swoimi zawodnikami, wymieniamy doświadczenia, omawiamy niepowodzenia, analizujemy. W pojedynkę też podglądam to, co się dzieje w głowach i w życiu osób, które startują w zawodach, ale także tych, które nigdy startować nie będą. Jeśli chodzi o dążenie do bycia lepszym od samego siebie dnia poprzedniego, nie dzielę na zawodników i nie-zawodników.

W roku 2018 jako Klub Gymnazion otrzymaliśmy tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw Polski, zdobywając 10 medali, w tym 5 złotych i 3 srebrne. Podobny wynik powtórzyliśmy na Pucharze Polski 2018 kilka miesięcy później. Oprócz tego od 10 lat startujemy na imprezach najwyższej rangi.

2013 – obecnie

Trener osobisty

Uprawnienia:

– Instruktor MuayThai,
– MuayThai organizacji IFMA/WMC – Instruktor
– Instruktor boksu,
– ukończenie kursu ogólnego instruktora sportu

– Certyfikowany Ekspert FMS (Funkctional Movement System)

Uczestnik szkoleń:

  • Mobility – Patrick Meinart
  • Deadlift – Patrick Meinart
  • Mobility – Mobilność De Novo